ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Полум’яний революціонер, чиї ідеї втілились на території України
       Днями, 9 грудня 2018-го року, сповниться 176-а річниця з дня народження видатного вченого-мандрівника географа, біолога , етнографа, ідеолога анархізму, якого називали дідусем революції 1917-го року,  князя з родини Рюріковечів  - Петра Олексійовича Кропоткіна.

        Цей чоловік зробив величезну кількість наукових відкриттів у різних наукових галузях. Будучи непримиримим ворогом російського царизму, під час участі в експедиціях, він зустрічався з багатьма революціонерами, що знаходились на засланні(у тому і з декабристами). Засуджував Петро Олексійович також і марксистські ідеї, пропагував анар­хіст. ідеї у Швейцарії, Бельгії, Франції, Канаді, Великій Британії, знаходячись у вимушеній еміграції.

        У своєму літературознавчому творі англійською мовою «Ideas and Realities in Russian Literature»[4] («Идеалы и действительность в русской

литературе»), котрий в Росії видано не було, Петро

 

Петро Олексійович Кропоткін

 

        Кропоткін дав загальну характеристику українській культурі та літературі, українському характеру; порівняв основні риси українського та російського етносів.

        Саме на території  України, в долині річки Гайчур, неподалік м. Запоріжжя 1 вересня 1919 року, вперше в світі була створена перша в Світі анархічна держава - 

Республіка Гуляй-Поле, яку очолював Нестор Іванович Махно (батько Махно) зі столицею у м. Катеринослав, таким чином довівши  життєздатність ідей Кропоткіна. Спочатку більшовики погодились визнати автономію республіки. Але 11 січня 1920 року наказом Троцького Махна було оголошено поза законом і зрештою,  в 1921 році, була  знищена загонами Червоної армії.

 

       Помер Петро Кропоткін в Дмитрові під Москвою 8 лютого 1921, в віці 78 років. Але він залишив по собі багатьох послідовників.

        Сьогодні в Україні існує «Союз анархістів України»(САУ)— сучасна українська політична партія, єдина у світі офіційно зареєстрована Мін'юстом 28 грудня 2002 року. В основі її ідеології партії лежить розуміння важливості еволюційного переходу суспільства до безвладдя через трансформацію суспільної свідомості. Союз анархістів України об'єднує зусилля людей із різних течій анархізму у створенні громадських об'єднань і витісненні влади з усіх сфер життя, використовуючи закладені в законодавстві можливості для цього.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нестор Іванович Махно(батько Махно)

 

                                                                                                                                                                                                                        Сергій РапопртСоздан 07 окт 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/