ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

ДРОГОБИЦЬКА ХОРАЛЬНА СИНАГОГА
        Галичина здавна була мультикультурною. Хто тут тільки не жив: австрійці, поляки, німці, українці, вірмени, євреї... Всі ці люди, зазвичай мирно проживали пліч опліч. Дрогобич не став винятком . До речі: до початку Другої світової війни, приблизно половину населення міста, а це близько 18-ти тисяч, складали євреї. Саме єврейська громада нашого міста, подарувала світові таких відомих, талановитих людей, як брати Готліби, Марк Шагал, Бруно Шульц, Альфред Шраєр… Цей список можна ще дуже довго продовжувати.

        Не дивно, що саме у Дрогобичі  1865 -го року, було завершене будівництво однієї  найбільших   у Європі Хоральної синагоги. Aж до німецько - фашистської окупації славного міста, слугувала вона для прославлення Творця, та навчання молоді. Гітлерівці майже повністю винищили дрогобицьких євреїв, а святиню, що була однією з окрас міста перетворили на конюшню

        Після завершення Другої світової війни у приміщені розмістився склад тканин, пізніше склад солі, згодом меблева крамниця, а в прибудовах - продуктові склади.

        У 1989 році Наприкінці будівлю було повернуто Дрогобицькій іудейській громаді. Протягом 1991 - 1993 синагогу неодноразово грабували і підпалювали. Це і не дивно. Багато було покидьків, що зацікавлені були посіяти ворожнечу між народами, що населяли та населяють незалежну Українську державу. Нажаль не всі вони ще перевелись. Так у ніч, коли переміг майдан, провокаторами були намальовані расистсько – фашистські символи.

 

     у недалекому минулому

 

       Багато часу і коштів пішло на реставрацію будівлі.

        І нарешті 17-го червня 2018, було офіційно повідомлено про закінчення рмонтно – реставраційних робіт, і велика кількість дрогобичан, що належать до різних етносів та віросповідань прийшли до синагоги, щоб разом з іудейською громадою міста радіти тому, що Дрогобичу повернуто ще одну частину його обличчя, яке століттями відбирали в нього різні влади, що панували над Галичиною у різні часи. Це подібно до того, як ще одна частина пазала лягла на своє місце.

 

робота провокаторів         

                                                    у наші дні

 виступ голови іудеської релігійної громади                  привітання міського голови

 

       Я не буду докладно описувати згадану подію, це буде зроблено у відео, що найближчим часом, буде розміщено на нашому відео каналі. Просто хочу, ще раз привітати рідне місто і його мешканц

ів з тим , що Дрогобич знову стає таким, про який я чув від людей, що належали до того покоління, яке вже, напри великій жаль, залишає нас.

                                     

     Ще хочу, від імені дрогобичан, та від себе особисто, подякувати за допомогу головному спонсоре проекту, що просив не називати своє ім’я, бо вважає, що доброчинність повинна бути анонімною, а також всім іншим людям, що допомогли у відновлені цього, я не побоюсь сказати – дива.                                                                                                                          Сергій РапопортОбновлен 20 июн 2018. Создан 18 июн 2018  Комментарии       
Всего 2, последний 7 мес назад
тарас 19 июн 2018 ответить
це не фашистка символіка. а мер це той що людину побив
cumackiyshlyah 20 июн 2018 ответить
Не розумію, при чім тут те, що мер побив людину? А на рахунок символіки, передзвоніть, я Вам поясню. Можете самі пошукати в інтернеті. (Телефон є на сайті).
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/