ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

ТОРГІВЛЯ БЕЗ ПРАВИЛ
      Ще зовсім недавно уся вулиця Ковальська міста Котермака була заполонена стихійними торговцями. І від осені минулого року на вище згаданій вулиці працівники КП «Муніципальна варта» спільно з працівниками місцевої поліції та відділом економіки Дрогобицької міської ради двічі на день проводили жорсткі рейди з метою ліквідації стихійної вуличної торгівлі.Під час торгівлі просто перейтися вулицею становило велику проблему, оскільки більшість торговців стояли поза межами КП «Дрогобицький ринок», а це означало одне: з них неможливо було законним шляхом брати кошти за ринковий збір, а отже – гроші у місцевий бюджет від вуличних  перекупок та торговців не надходили. Тоді спільними зусиллями торговців вдалося посунути, ситуація стабілізувалась, вулицю очищено від торговців, котрі у місцеву казну за торгівлю без дозволів не платять ні копійки. Керівником КП «Дрогобицький ринок» Володимиром Білоганом  свого часу було озвучено, що для торгівлі продуктами харчування є відповідно облаштоване місце, яке знаходиться на території центрального ринку.  З настанням весняно-літнього періоду неодмінно зростає кількість місць стихійної торгівлі продуктами харчування. Цьому сприяє не лише соціально-економічне становище в країні, а й те що громадянин не замислюється над тим, в якій мірі можна нашкодити власному здоров’ю, якщо харчуватися зі стихійних ринків. Несвідома частина громадян надає перевагу продуктам харчування, які реалізують із землі, не замислюючись про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувались. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Не згадують вони повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти придбані на стихійних ринках, вважаючи що з ними цього не трапиться. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Покупець, який купуючи їжу на вулиці, свідомо бере відповідальність на себе, тож він повинен усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки у більшості випадків вулична торгівля в Україні незаконна. Контроль за незаконною торгівлею з боку держави, жодним чином не здійснюється, якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряють. 

      З огляду на вище наведені факти місцеве самоврядування має намір покласти край несанкціонованій вуличній торгівлі на вул. Ковальській взагалі. Адже працівники ринку не мають права у торгашів та перекупок з вул. Ковальської брати ринковий збір за торгівлю, яка є несанкціонованою на вул. Ковальській. Та й продавати харчові продукти в осередках незаконної торгівлі – це правопорушення. Відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях), реалізаторів продуктів харчування карають штрафом від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї. А статтею164 цього кодексу передбачено відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності. На далі родовжуючи суперечки довкола вогнищ стихійної торгівлі, що виникли неподалік КП ""Дрогобицький ринок", хотілося б відзначити, що стихійні торговці, котрі направду, продаючи свій крам, заробляють собі на шмат хліба, просто змушені стояти на базарі, аби утримати свою сім'ю. Але є й такі, що диктують на продовольчому ринку свої правила: кого пускати, чи не пускати на критий ринок, начебто вони його будували. Багато селян, які продавали сільськогосподарську продукцію на "стихійному ринку", на вул. Ковальській,  були обурені тим, що власник торгового центру "Гетьман" їх обдурив, запевняючи свого часу, що весь перший поверх віддасть селянам та молочникам.      Сьогодні працівниками поліції та КП «Муніципальна варта» було проведено рейд з метою остаточної ліквідації стихійної вуличної торгівлі, яка відома своєю назвою як "базар на смітнику". В результаті рейду у одного чоловіка після складання відповідного протоколу, було вилучено товар.

 

       З рештоющо до продавців було проведено роз’яснювальну роботу, щодо неприпустимості торгівлі у недозволених міцях. Тоді під час розмови знову пролунало, що людей, з їхніх слів, просто не пускають торгувати на ринку якісь «перекупники». Також,  одна з жінок, з болем у серці говорила про те, що дехто торгує біля самісініких смітників, і що це неприпустимо.        Сподіваємось, що певні інстанції  врешті-решт з’ясують, хто такі ті  «перекупники», що їх всі бояться, і чому досі на них ніхто не скаржився. І що вони після відповідного реагування правоохоронних органів нададуть людям  можливість торгувати всередні ринку , в спеціально облаштованих для цього місцях, і вирішать конфліктну ситуацію.З огляду на ситуацію зі стихійною торгівлею на вулиці Ковальській, яка не належить до території КП «Дрогобицький ринок», інакше б з незаконною торгівлею боролися б працівники ринку, картина виглядає так: оскільки в ході рейдів власники як молочної продукції, так і ті, хто торгує овочами та фруктами, не надають жодних підтверджуючих документів про її якість, ця продукція підлягає вилученню. 
      Законом України «Про благоустрій населених пунктів» стихійна торгівля заборонена.Відповідно до ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено відповідальність за торгівлю з рук в невстановлених місцях.П.10 Протоколу засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 06.12.2016 № 2 було прийняте рішення щодо ліквідації стихійної торгівлі.В той же час проблема стихійної торгівлі існує у всіх містах та районах України. У жодній європейській країні не можна побачити вуличних продавців харчовими продуктами на тротуарах чи в інших не облаштованих для цього місцях.Таке рішення обумовлене ще й тим, що питання стосовно припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі постійно розглядаються на засіданнях Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при        Кабінеті Міністрів України, відповідними рішеннями якої доручено територіальним органам Національної Поліції в області та органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо припинення діяльності стихійних ринків.Місто Котермака повинно бути культурним, охайним, привабливим для туристів та інвесторів європейським містом.  Бодай насамперед тому, що вулицю Ковальську, за словами керівника Туристично-інформаційного центру Дрогобича Ігоря Чави,  включили у Програму маршрутів «Дрогобич патріотичний» та «Древній Дрогобич».

 

 

      ВІДЕО НА ТЕМУ: https://youtu.be/8PEoktMogyo   
                               https://youtu.be/rZmXAbESN8g

                               

 

                                                                   Вікторія ЛИШИК, Сергій РАПОПОРТ.Обновлен 30 мар 2018. Создан 29 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/