ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Дрогобицька "САМОПОМІЧ" сприяє розвиткові історичних досліджень Дрогобича і Дрогобичини
 

     Сьогодні у місті Котермака,  в стінах Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, відбувся конкурс учнівських та студентських наукових робіт на тему: «Дрогобич і Дрогобиччина в історичній ретроспективі (ХVІ – початок ХХІ ст.)».

      Участь у цікавому, пізнавальному заході взяли учениці Дрогобицької ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Христина Желяк та Христина Шульган (науковий керівник – вчитель історії та правознавства у сфері наукових інтересів вивчення історії Дрогобиччини та видатних діячів Любов Бігун). Теми виступу конкурсних робіт талановитих учениць звучали так: «Історично-культурні пам’ятки та їх місце у розвитку туристичної індустрії» (Христина Желяк),Культурний і релігійний розвиток Дрогобича і Дрогобиччини(XVI-XXIст.) (Христина Шульган).

А також: учениці Довжанського навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів Софія Зубрицька та Лілія Мушинська (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, сфера наукових інтересів краєзнавства вищої історичної освіти в Україні (1945-1991 рр.) Володимир Петриків). Дівчатка озвучили тему робіт «Церковно-релігійне життя села Довге(Гірське) Дрогобицького району Львівської області » (Софія Зубрицька) та «Історія парафії у селі Довге (Гірське) від початку Другої світової війни до сучасності » (Лілія Мушинська).

      Навчально-пізнавальну доповідь про «Внесок Броніслава Козловського у розвиток медицини Дрогобича» зачитала учениця 10 класу Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Діана Спарик (нау

ковий керівник  – вчитель історії Дрогобицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 2 Угрин У.Р.).

      Багатогранні наукові роботи представили і студенти істфаку Лідія Мазурчак, Руслан Берездецький, Лілія Гриник, Роман Андрієнко, Олег Золотухін, Роксолана Пецкович, Роман Комарницький, Наталія Калька та ін. З них можна було дізнатися про «Норманську теорію походження Русі», «Походи князя Святослава у візантійських джерелах», про «Мазепине бароко та «Долю Гетьманату наприкінці XVII – у XVIIІ ст.», а також про «Структуру українського війська в останній чверті XVII – першій половині XVIIІ ст.

      Організаторами заходу були завідувач кафедри історії України ДДПУ ім. І.Франка, доктор історичних наук, доцент Василь Ільницький, професор кафедри нової та новітньої історії України ДДПУ ім. І.Франка, доктор історичних наук, професор Василь Футала, доцент кафедри нової та новітньої історії України ДДПУ ім. І.Франка, кандидат історичних наук Руслана Попп, доцент кафедри нової та новітньої історії України ДДПУ ім. І.Франка, кандидат історичних наук Оксана Медвідь.

      За сприяння Дрогобицької  міської організації політичної партії «Обєднання «САМОПОМІЧ» 

 

Вікторія ЛИШИКОбновлен 26 мар 2018. Создан 23 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/