ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

ПРОТИСТОЯННЯ МІЖ БРОНИЦЬКОЮ ТА ДРОГОБИЦЬКОЮ ГРОМАДАМИ
                                                 «Погани розлютилися, та гнів Твій прийшов, і час настав...                                                          знищити тих, хто нищить землю»                                             

                                                                                                                       Об’явлення 11:18


      Надалі триває протистояння між активістами громад села Брониця Дрогобицького району та міста Дрогобича. Каменем спотикання стало головне сміттєзвалище. Суть конфлікту полягає у тому, що згадане мною сміттєзвалище, як знаходиться неподалік від села, до речі, згідно генплану, на землі, що не належить громаді села Брониця, вичерпало свій ресурс ще у 2008-у році. Тепер, щоб його закрити, необхідно провести роботи по рекультивації даної території.

Довідка: Рекультива́ція (рос. рекультивация; англ. land reclamation, англ. recultivation, restoration, нім. Bodenrekultivierung f, Bodenwiederurbarmachung f) — штучне відновлення родючості ґрунтів і рослинного покриву після техногенного порушення природи. Відтворення, покращання умов навколишнього середовища з метою повторного використання порушених у процесі господарської діяльності територій. Можливі такі напрямки P.: сільськогосподарський, лісогосподарський, водогосподарський, рекреаційний, будівельний, санітарно-гігієнічний (взято з  Вікіпедії) .

        Без такого кроку закрити сміттєзвалище жодна з інстанцій не дозволить, тому що це може спричинити екологічну катастрофу. Я добре пам’ятаю ті часи, коли звалище знаходилося на виїзді з нашого міста в бік Стрия. Одного разу сміття там загорілось і,щоб загасити його, пішли роки. Весь той час мешканці Дрогобича та сіл, що знаходяться поблизу, дихали отруйним повітрям, яке, до речі, ще й неймовірно смерділо. Крім того під час розкладання сміття, утворюються вибухонебезпечні отруйні гази, і цей список можна ще дуже довго продовжувати.

       Такі роботи минулого року завершили, наприклад , с. Крупське Миколаївського району(https://dyvys.info/2017/10/12/rekultyvatsiyu-smittyezvalyshha-v-mykolayevi-zavershyly/ ) А в нас – проблема: Місцеві мешканці не допускають проведення робіт з рекультивації території. Вони перекрили дорогу, що веде до сміттєзвалища і не допускають туди працівників, що прибулли виконувати згадані роботи.

      Міській голова Дрогобича Тарас Кучма разом з ініціативною групою, що складається з працівників виконкому, різних комунальних підприємств та громадських активістів,  неодноразово намагався вести ділові перемовини з броничанами, пояснюючи, що насправді збираються робити на території, тепер вже колишнього, сміттєзвалища, і для чого все це потрібно. Які кошти вже було затрачено… , але все – марно. Ніхто до нього не прислухається. Не далі, як вчора, де я сам був свідком та учасником великої кількості таких розмов. Дивно, адже кожен зокрема, певна кількість селян розуміє необхідність проведення рекультивації, але варто підійти декому з провокаторів, серед яких є одна підозріла провокаторка, як все повертається назад - у попередній стан агресії. Скажу більше - особисто мені декілька людей говорили, що все чудово розуміють, але проблеми їм не потрібні, тому ані на камеру, ані на людях вони це не повторять. Лишень один чоловік з Брониці відкрито підтримав дрогобичан, за що одразуж був названий зрадником.

     Бачив я і жінку, що весь час говорила по мобільному телефоні, до неї час від часу підходили окремі люди і знов повертались до груп блокувальників. Вочевидь вона – координатор. Цікавво: ахто «ляльковод»?

 

 

      Взагалі, селяни налаштовані, за винятком окремих осіб, що не вартують окремої уваги, не агресивно. Це мені нагадало початак протистояння Майдан – Антимайдан. Сльози навертаються, коли згадую, чим тоді все скінчилось.

      У відповідь дрогобичани почали блокувати дороги, що ведуть до Брониці і роздають водіям листівки у яких закликають припинити блокаду сміттєзвалища.  А сьогодні, вже є перша постраждала. Броничанин скоїв наїзд на дрогобичанку.

      Я чудово розумію блокувальників. Люди вже не раз були обдурені. Ось і тепер вони бояться, що замість закриття сміттєзвалища до них повезуть  сміття зі Львова. А хтось уміло це використовує, віртуозно граючи на почуттях людей, як Паганіні на скрипці.

ЛЮДИ!!! НЕ СТАВАЙТЕ СЛУХНЯНИМИ ЛЯЛЬКАМИ В РУКАХ ХИТРИХ І ЖИЖИХ ПОЛІТИКІВ!!! ДУМАЙТЕ СВОЇМИ ГОЛОВАМИ!!!

                                                                                                      Сергій РапопортОбновлен 19 мар 2018. Создан 17 мар 2018  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/