ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Люди проти забудовника: мешканці вулиці Довбуша вимагають, аби влада міста припинила беззаконня…!
Люди із вікон хочуть бачити небо і промені сонця, а забудовник – дев’яти поверхівку. За людьми – закон і справедливість, а у забудовника – гроші та лояльність міської влади. У місті спалахнула ще одна будівельна війна. Цього разу по вулиці Довбуша.  На полі бою – забудовник п. Славітич і мешканці…

Перед тим, як описувати  скандальну ситуацію, яка виникла щодо будівництва 9-ти поверхівки по вулиці Довбуша, варто почати з короткої передмови. У курортному Трускавці є такі мікрорайони, або, напевно, правильніше сказати квартали, так званої, малоповерхової забудови. Це, як правило, центральна частина міста, а також приватний сектор з будиночками садибного типу. Поверховість в таких районах, згідно генерального плану міста, складає не більше 3-4-ох поверхів.

Відповідно до цього, виконавчий комітет Трускавецької міської ради повинен враховувати вимоги генерального плану міста  і видавати дозволи на розробку детальних планів забудови цих територій з певним обмеженням поверховості, а саме 3-4 поверхи, в залежності від місця забудови.

Вулиця Довбуша у Трускавці – квартал  малоповерхової забудови. Однак, декого це мало хвилює. Забудовник п. Славітич планує звести на цій вулиці 9-ти поверхівку. Проект будівлі вражає, кажуть люди, що будинок матиме понад 200 квартир та 5-6 під’їздів.

У зв’язку з цим вибухнув  конфлікт між мешканцями і забудовником щодо поверховості новобудови. Люди обурені і «заведені», бо таке будівництво вважають незаконним, оскільки воно суперечить генеральному плану міста. Поверховість по вулиці Довбуша може складати не більше 4-ох поверхів. До цього ж, мешканці скаржаться, що на їхній вулиці є великі проблеми з електропостачанням: перепади струму, аварійні відключення. Тому, будівництво величезної 9-ти поверхівки призведе до критичної ситуації.

Та, не дивлячись ні на що,  30 березня виконавчий  комітет Трускавецької міської ради розглядає проект рішення Про надання дозволу на розроблення детального плану території по вул. Довбуша.

На виконком прийшло чимало людей з вулиці Довбуша, Вишинського та інших сусідніх вулиць. Вони вимагали, аби влада міста і члени міськвиконкому приймаючи рішення, керувалися законом, а забудовник здоровим глуздом.  Район вулиці Довбуша – приватний сектор і саме тут, згідно генерального плану міста, існує обмеження щодо поверховості, не більше 4-ох поверхів  –  наголошували мешканці.

Як не дивно, забудовник п. Славітич та міський голова Кульчинський вперто, але водночас обережно намагались нав’язати усім свою думку, мовляв, там, насправді, дуже гарно пасуватиме багатоповерховий будинок на 7-9 поверхів.

Але, люди були непохитні, відстоювали свої інтереси і закликали владу не порушувати закон. На засіданні виконкому були також присутні депутати міської ради Роман Бучкович та Святослав Грабовський, які стали на захист громади  і у властивій формі  добряче «дали тексту» членам трускавецького виконкому.

Отож, під тиском присутніх, члени виконавчого комітету не ризикнули проголосувати за 9 поверхів на вул. Довбуша і вирішили перенести розгляд цього питання. Міський голова Кульчинський разом із забудовником, щоб зняти суспільну напругу, домовились з мешканцями зустрітись ще раз задля того, аби детальніше обговорити ситуацію, яка склалась навколо цієї забудови і як результат прийняти якесь компромісне рішення.

 

19 квітня у приміщенні Народного Дому відбулась зустріч у форматі громадських слухань щодо скандальної 9-ти поверхівки. Були присутні Кульчинський, забудовник та мешканці. Люди вимагали зменшити поверховість відповідно до встановлених державних будівельних норм. Забудовник мовчав. За нього говорив Кульчинський. Міському голові, все-таки, вдалось перевести дискусію з людьми в інше русло.  Він сказав, що в першу чергу будемо прислухатися до думок «першої лінії». Зі слів міського голови, це означає, що буде враховуватись думка тільки тих мешканців, чиї будинки дотичні до цієї забудови.

Як тонко, бо за такою логікою кількість незгодних зменшується… А значить є можливість впливати…!

Тут, як бачимо, “вища ліга покеру”, Кульчинський виступав, як досвідчений маніпулятор, а точніше кажучи, – шулер…

Але, досягнути якихось домовленостей не вийшло. Зустріч завершилась нічим.

Якщо розібратись, то ця ситуація для самого Кульчинського є абсурдною, оскільки саме він  був ініціатором рішення Трускавецької міської ради від 19 липня 2016 року № 240,  згідно якого було визначено поверховість будівель на території садибної забудови міста при розробці «Містобудівної документації» не вище 3-ох поверхів. Виходить, що міський голова суперечить сам собі.

http://www.tmr.gov.ua/doc-tmr/decisions-session/164-15-sesiia-somoho-demokratychnoho-sklykannia/2348-rishennya-240-vid-19-lypnia-2016-roku-pro-vyznachennia-poverkhovosti-budivel-na-terytorii-sadybnoi-zabudovy-mista-pry-rozrobtsi-detalnykh-planiv-zabudovy-zemelnykh-dilianok

Компромісу між забудовником та мешканцями немає. Але, у четвер на засіданні виконкому, ймовірно, буде здійснено чергову спробу «протягти» питання щодо детального плану забудови по вулиці Довбуша. У цій ситуації членам трускавецького виконкому, напевно, слід бути готовими до бурхливої реакції людей.

 

                                                                                                     Назар ХОПЯКСоздан 02 июн 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/