ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Дрогобицький Дон Кіхот, або боротьба з «вітряками».
        Давним-давно. У далекому 2008-му рокці Дрогобицька районаа рада разом з держадміністрацією прийняла інвестиційну программа у якій ішлося про відновлення будівництва на законсервованих ділянках.

        Одним з таких об’єктів було незавершене будівництво був що на вулиці 22-го Січня, 38 у Дрогобичі. Планувалося розмістити там управління районного фінансового відділу і контрольно-ревізійне управління. Розпочали горе-будівництво 1996-го року. Тільки-но уявіть собі: минуло вже більш як два десятиліття. але припинили роботи вже наступного року, практично майже нічого не зробивши. 

        Отже, щоби завершити довгобуди, була розроблена так звана інвестиційна програма, серед об’єктів якої значився і згаданий мною вище.

        На виконання робіт КП “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради” уклало угоду з приватним підприємством “Постінтур”, директором якого на той час був Михайло Солян. Будівлю, правда, перепрофілювали з адміністративної на адміністративно-житлову. З цієї події все і почалось…

        Згодом, між сторонами виник конфлікт, до вирішення якого долучились правоохоронні органи. І як логічний наслідок: була видана постанова про визначення підслідності, підписана 25 березня 2013 року Дрогобицьким міжрайонним прокурором, старшим радником юстиції В.Павичем.  Пізніше, на Підставі перевірки в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів, якою, як зазначено в документі  від 25.03.2014,   встановлено, що службові особи ПП “Постінтур” не провели робіт по демонтажу та розбиранню нежитлового приміщення по вул.. 22 Січня в м. Дрогобичі та не представили проектно-кошторисної документації на виконання ремонтно-будівельних робіт по цьому об’єкту, що в подальшому призвело до привласнення коштів комунального підприємства “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради” в сумі 53700 грн”.,

було порушене кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за №42014140190000009 від 25.03.2014 року.

        Ще на самому початку розслідування цієї справи, прокурор Павич, керуючись рапортом старшого прокурора Дрогобицької міжрайонної прокуратури, молодшого радника юстиції Р. Курлятович. У документі від того ж 25 березня 2014 року, звинуватив службових осіб фірми у привласненні коштів, незважаючи на те, що цитую з документу:

“Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою за зверненням комунального підприємства “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради ” в порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів проведено перевірку щодо приналежності незавершеного будівництва по вулиці 22 Січня в Дрогобичі Львівської області до власності, оперативного управління чи господарського відання даного підприємства, а також об’єму виконаних будівельно-монтажних робіт цього ж об’єкту незавершеного будівництва приватним підприємством “Постінтур”.

Перевіркою встановлено, що 24.12.2010 р. між комунальним підприємством “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради ” (замовник) та приватним підприємством “Постінтур” (підрядник) укладено договір про спільну діяльність, відповідно до умов якого сторони можуть об’єднати свої вклади у вигляді майна, грошових коштів, професійних та інших знань, навичок та вмінь, майнових та немайнових прав та спільно діяти з метою будівництва житлово-офісного будинку на земельній ділянці по вулиці 22 Січня в м. Дрогобичі, яка виділена згідно рішення ВК Дрогобицької міської ради народних депутатів Львівської області.

Загальна сума від такої діяльності становила 374 347, 25грн, КП “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради ” оплачена не була, у зв’язку з чим рішенням господарського суду Львівської області від 21.05.2013 року позов приватного підприємства “Постінтур” задоволений у повному обсязі та стягнуто з КП “УКБ Дрогобицької районної ради” на його користь грошові кошти в розмірі 374 347, 25 грн.».   У довідціДрогобицької державної об’єднаної фінансової інспекції про зустрічну перевірку у приватному підприємстві “Постінтур” від 23 травня 2014 року сказано що цитую: “Заборгованість ПП “Постінтур” по розрахунках з КП “УКБ Дрогобицької районної ради” в періоді, що підлягав звірці, відсутня”.

        Як ми бачимо: суд задовольнив позов “Постінтуру”, а отже визнав правомірними вимоги цього підприємства, Заборгованість ПП “Постінтур” відсутня, тобто це підприємство нічого не винне!!!  Але прокуратура, вирішила інакше: «… Однак, як встановлено в подальшому проведеною на вимогу Дрогобицького міжрайонного прокурора перевіркою Дрогобицької об’єднаної державної фінансової інспекції (довідка від 21.02.2014 року), будь-яка проектно-кошторисна документація на виконання ремонтно-будівельних робіт по об’єкту “Адмінбудинок райфінвідділу та КРУ на вул. 22 Січня в м. Дрогобичі ” відсутня, як і не проведено робіт по демонтажу і розбиранню незавершеного будівництва даної адмінбудівлі, а, отже, відсутні підстави для стягнення з комунального підприємства “Управління капітального будівництва Дрогобицької районної ради ” коштів в сумі 374 347, 25 грн за виконання цих робіт. В зв’язку з наведеним слід вважати, що в діях службових осіб ПП “Постінтур” вбачаються ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України”.

        Хіба це не дивує? Спробуємо розібратись:

        Пізніше з’ясовується, що “Лішнянський Василь Ярославович на виконання вимоги Дрогобицької міжрайонної прокуратури від 21.02.2014 року за № 13-10-06/622, як інженер технічного нагляду ІІ категорії, не мав права здійснювати обстеження об’єкту незавершеного будівництва, що знаходиться за адресою вул. 22 Січня в м. Дрогобичі, на підставі кваліфікаційного сертифікату інженера технічного нагляду та надавати свої висновки, завірені печаткою інженера технічного нагляду ”. (документ за підписом В.Князика - директора філії ДП “Укрдержбудекспертиза” у Львівській області). До цого додамо, що була відсутня довідка про проведення зустрічної перевірки  фініспекцією (Дрогобицькою ОДФІ), ПП “Постінтур” на предмет виконання комплексу робіт згідно “Переліку робіт та послуг…”, що є невід’ємним додатком до договору від 27 грудня 2010 р., укладеного між КП УКБ Дрогобицької районної ради та ПП “Постінтур”, отже перевірка не може вважатись завершеною.

        На додачу: “23.09.2014 року слідчим суддею Галицького районного суду м. Львова Государським А.В. у судовому засіданні проголошено ухвалу суду, якою задоволено скаргу директора ПП “Постінтур” Соляна М.І. від 09.09.2014 р. та зобов’язано прокуратуру області внести відомості в Єдиний реєстр досудових розслідувань за заявою останнього від 25.08.2014. З’ясовано, що Солян М.І. звертався до прокуратури області з заявою від 28.08.2014, із змісту якої слідує, що Дрогобицький міжрайонний прокурор Павич В.С., зловживаючи службовим становищем, перешкоджає примусовому виконанню наказу Господарського суду Львівської області про стягнення на користь ПП “Постінтур” 374 347, 25 грн основного боргу та 7486, 47 грн судового збору, виданий на виконання рішення Господарського суду від 21.05.2013”.

       Старший слідчий Дрогобицького МВ УМВСУ у Львівській області, на той час капітан міліції, Зварич Н.Т., 11 грудня 2014 року пише Михайлові Соляну наступне:

        “Шановний Михайле Івановичу!

Повідомляю, що Ваша заява від 18.11.2014 року щодо надання інформації по матеріалах кримінального провадження № 12013150110002515 від 22.10.2013 року розглянута.

Кримінальне провадження № 12013150110002515 від 22.10.2013 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2. ст. 191 КК України, закрито 28.11.2014 року на підставі ч.1 п.2 ст. 284 КПК України у зв’язку з відсутністю складу кримінального провадження.

        Таким чином, проведеною перевіркою встановлено, що за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовою особою, службовим становищем службовими особами ПП “Постінтур” відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.191 КК України”.

        Отже – це все вагомі докази невинності пана Михайла.

        За словами М.Соляна, до нього неодноразово звертались усякого роду «рішали», що за певний гонорар брались вирішити, всі юридичні та фінансові питання, але колишнього контррозвідника такі пропозиції хіба що дратували. «Контррозвідник – не буває колишнім, -  говорить він з посмішкою: я, як справжній патріот своєї держави, буду діяти лишень у межах закону».

         17 квітня 2015 року Солян скерував прокурору Львівської області заяву про кримінально-карані дії Дрогобицького міжрайонного прокурора Василя Павича, що на його думку незаконно об’єднав у одне провадження два різні провадження, в яких не встановлені підозрювані і немає достатніх підстав вважати, що кримінальні правопорушення, щодо яких здійснюється розслідування, вчинені однією особою. Цитую: «… всупереч ст. 217 КПК України кримінальне провадження № 42014140190000009 від 25.03.2014 р. прокурором Дрогобича незаконно (!) об’єднано з кримінальним провадженням № 12013150110002515 від 22.10.2013 р. і обом кримінальним провадженням встановлено номер останнього …  виділені із незаконно (!) об’єднаного прокурором Дрогобича кримінального правопорушення матеріали по кримінальному провадженню за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (відносно посадових осіб органів державної виконавчої служби) нарешті направлені за призначенням до Галицького РВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області і на даний час триває досудове розслідування по кримінальному провадженні № 12014140110002923 від 26.12.2014 р.

За таких обставин має місце дія Дрогобицького міжрайонного прокурора, що підпадає під ознаки кримінально-караної дії за ознаками ч.2 ст. 383 КК України.…»

       Далі Михайло Солян просить внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань цю справу і розпочати досудове розслідування. А 22 травня 2015 року Михайло Солян звертається до Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України та Голови комітету з питань запобігання та протидії корупції Верховної Ради України. Він стверджує, що на 12 заяв не було жодної реакції, справу надалі ніхто не розслідує, натомість на адресу пана Михайла та його родини неодноразово надходили погрози. Далі ішлося про те, що буцімто голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора вимагав у нього хабара в сумі 30 тисяч доларів.

        Далі ще цікавіше Солян вважає, що незаконно було продане комунальне майно на підставних осіб. Він також зауважує, що на неодноразових закритих нарадах, проведених Павичем по цих питаннях, тільки начальник СБУ м. Дрогобича відмовлявся від організації переслідувань проти нього, погроз та перевірок, тому просить передати цю справу до відання СБУ.

        Михайло Солян стверджує: “1) голова Дрогобицької районної ради Сікора виділив прокуратурі велику кількість земельних ділянок (прошу перевірити); 2) прокурор отримав для сімейного користування величезну кількість майна на курорті м. Трускавець та в смт Східниці; 3) покриває за винагороду злочинців регіону, які пов’язані не тільки з землею, лісом, а й причетний до закриття справ при проведенні браконьєрських стрільб в заповідниках ”.

         Незаконні дії прокурора Павича, на думку пана а, привели до додаткових збитків ПП “Постінтур” в сумі 50 тисяч та 76 тисяч гривень, підтверджених неодноразовими рішеннями судів”.

.        Пізніше були ще чисельні скарги та заяви до різних інстанцій та на навіть Президентові України. На них реагували по різному. Досить часто то просто «відписки», абож повідомлення на кшталт: …Ваша скарга передана для розгляду у Дрогобиццьку…» - «…і Щуку кинули у річку…».

         Хочу повідомити читачеві про те, що все лишається незмінним і зараз, «віз» знаходиться на тому ж місці, збільшується хіба що кількість надісланих одне одному паперів усіма учасниками цих подій. Але наш дрогобицькій Дон Кіхот продовжує свою нелегку боротьбу, правда «вітряки», в його випадку реальніші та більш небезпечні ніж у випадку з його іспанським колегою, про якого писав свого часу Мігель де Сервантес.

 

 

                                                                                                        Сергій РапопортСоздан 17 мая 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/