ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Дрогобич - повна Європа 1, або Знов за рибу гроші.
Дрогобич повна Європа 1, або Знов за рибу гроші.


        Якось ідучи нашим рідним містом довелось мені перетинати базар (важко оминути його, якщо необхідно швидко пройти через центральну частину Дрогобича). Увагу мою привернула така картина :  На пустих коробках з під продуктів, у пластикових ящиках насипом лежали, з останніх сил намагаючись ковтати повітря кілька десятків риб. Доречи, деякі вже цього не робили – вочевидь були мертвими. Над ними стояв, в’яло переминаючись з ногу на ногу чоловік, напевне – продавець. Літом подібні сюжети доповнюють ще і рої мух.

        Пригадались відразу базари далеких країн третього світу, що знаходяться десь в далекій Африці, або ж у маленьких містечках Індії та Пакистану, від яких зазвичай бережуть туристів захищаючи їхню психіку. Для повноти бракувало хіба що жінок з кошиками на голові та немовлятами в мішках за спиною.

       Все ж одна жіночка підійшла, мабуть поцікавитись ціною, ведучі за руку дівчинку років п’яти, а відразу відійшла, попрямувала в бік зупинки маршрутних таксі, дорогою заспокоюючи свою крихітку, якій стало шкода нещасних створінь. Потім підійшов ще якісь чолов’яга, передзвонив кудись, відійшов…

        Раптово подув холодний осінній вітер, якій одразу повернув мене на рідну землю. Я згадав, що знаходжусь у самісінькім серці Європи, у місті з понад дев’ятсотрічним минулим. У тому самому місті, що подарувало Світові Юрія Котермака, Марка Шагала, братів Готлібів, Бруно Шульца… Хіба ж можна всіх перелічити?

        До нас приїжджають гості з багатьох країн. Польща, Німеччина, Канада, Ізраїль, США, Італія, Іспанія, Португалія… - це далеко неповний список що можна ще дуже довго продовжувати. Всі ці люди дивляться на таку «африканську» екзотику в центрі бабусі Європи, та складають про нас своє враження, яке змінити потім буде дуже важко, а ще вони вертаються до своїх домівок де розповідають про те, що бачили під час своїх мандрівок.

        Що ж робити? Треба звернутись до здорового глузду: Якщо розглядати рибу, як продукт харчування – вона повинна бути вже мертвою та знаходитись у холодильних камерах, відповідно до діючих санітарних норм. Якщо ж торгівля іде живою рибою, то риби повинні плавати у воді. В протилежному випадку це вже порушення Кримінального Кодексу України (Ст.299 Жорстоке поводження з тваринами. Під яку попадають всі хребетні живі істоти,включно з рибами, а у випадку, якщо це бачили малолітні,до чотирнадцяти років діти, це частина друга,, що передбачає обмеження волі аж до двох років).

        По при все це неподобство, крім адміністрації ринку проходять чисельні працівники поліції, прокуратури, працівники різних контролюючих органів, депутати різних рівнів, працівники міськвиконкому і не звертають на це уваги. А може просто роблять вигляд, що не помічають? Адже так спокійніше. Напевно вони забули, що більшість з них існує за рахунок податків які сплачують прості дрогобичани на їх утримання, для того, щоб вони підтримували порядок у Державі то нашому рідному місті.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Дід МазайСоздан 12 янв 2017  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
"ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ" http://www.youtube.com/c/ЧУМАЦЬКИЙШЛЯХ «ТеплоVам» https://teplovam.uaprom.net/